[vc_row][vc_column][vc_column_text]Karp to jedna z najbardziej niedocenianych ryb. My to zmieniamy. Serwujemy i jemy karpia przez cały rok. Zapraszamy na 3 odcinek w ramach cyklu, który stworzyliśmy wspólnie z Tak Kocham Jeść! (kochamjesc.pl)
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]
- zazieleniona woda w stawie świadczy o tym, że jest ona pełna planktonu
- to jest fitoplankton – plankton roślinny, czyli bardzo drobne organizmy jednokomórkowe, które powodują jej kolor. To, że ona ma odcień zielony, to znaczy, że jest w niej mnóstwo fitoplanktonu.
- Na jego bazie tworzy się zooplankton, czyli bardzo drobne organizmy zwierzęce – rozwielitki, dafnie. To jest właśnie główne źródło pokarmu karpia. To jest to, czym karp się żywi.
- Zboża – pszenica, jęczmień – to dokarmianie, dodawanie energii. Natomiast całe źródło białka tworzy się w sposób absolutnie naturalny, dzięki słońcu, temperaturze i temu, że woda nie jest krystalicznie czysta. Ona nie jest chlorowana. To nie jest woda na basenie. To jest woda żywa, która jest pełna pokarmu dla naszych karpi.
- Dlatego karpie z Pustelni są smaczne, bo żyją na pokarmie naturalnym.
- To trzeba powiedzieć – one rosną bardzo wolno. Aż trzy lata.
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]Mało kto wie, że…
- Dla ludzi ważne są kwasy Omega 6 i Omega 3.
- Mówi się, że kwasy Omega 3 trzeba uzupełniać. Pysznie możemy je przyswajać z rybami słodkowodnymi, w tym również pałaszując karpia.
[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=v54Xfvxln-M&feature=youtu.be” align=”center”][/vc_column][/vc_row]